Всі ми хочемо постійно бути на зв’язку у подорожах та користуватись інтернетом всюди. У орендованій квартирі може не бути Wi-Fi або, якщо він є, то немає на вулиці, під час прогулянки. У цій статті ми розглянемо з точки зору подорожі до Європи. Ви можете поїхати з рідною SIM-карткою й користуватись роумінгом, існують спеціальні туристичні картки та ще можливо придбати картку країні до якої подорожуєте. Але чи є сенс ще щось придбати для інтернету за кордоном? Наразі багато спекуляцій на цю тему. Я вирішив розібратись більш для себе, тому що мені потрібен інтернет всюди, а після цього поділитись цим з вами. Це дуже суб'єктивний матеріал, як власне і весь наш блог. Ви можете бути не згодні, ціни можуть втратити актуальність після публікації. Тому це не стаття на яку треба орієнтуватись. Моя мета - надати вам вхідні дані, стартову точку, щоб ви самі почали заглиблюватись до теми. Отже, перейдемо до суті.

Роумінг

Нас дуже часто лякають цим словом. Але чи дійсно це настільки дорого? Давайте для порівняння візьмемо декілька країн… Наприклад: Німеччину, Литву, США, Туреччину іШвейцарію. А з українських операторів візьмемо: Київстар, Vodafone, Lifecell. За допомогою таблиці ви можете порівняти дані більш детально. Ми не будемо розглядати ціни на дзвінки та SMS, бо зараз для голосового і текстового спілкування також набагато вигідніше використовувати інтернет.

Київстар підтримує для всіх (обраних для порівняння) країн, крім Швейцарії, однаковий тариф - 0,35 грн за 1 мегабайт (далі Мб). У Швейцарії послуги Київстару вам коштуватимуть вже0,65 грн за 1 Мб. Це дорого чи ні? У Vodafone та Lifecell, у яких тариф однаковий для всіх обраних нами країн. Vodafone: 0,4 грн за 1 Мб. Lifecell: 0,3 грн за 1 Мб.

Також у якості бонуса Київстар пропонує безкоштовні текстові повідомлення у Viber та WhatsApp, а у Vodafone до цього списку додається ще Skype. Тобто, як ви можете самі побачити, умови роумінгу не такі вже й болючі як нам здавалось. Але питання залишається відкритим… Мабуть, у туристичної або місцевої сімок дешевше?

Порівняльна таблиця

Туристична SIM-картка

Це така сімка, яка не реєструється на Ваш паспорт (наприклад: деякі європейські оператори зв’язку вимагатимуть ваш паспорт для активації), має (або обіцяє) лояльні тарифи на зв’язок та інтернет у багатьох країнах. Деякі з них надають лише доступ до інтернету, а деякі й до дзвінків. Пропонуємо розглянути ГудЛайн, TezTelecom та DrimSim. Нагадаємо, що ми порівнюємо тарифи по 5 країнам: Німеччині, Литві, США, Туреччині та Швейцарії.

ГудЛайн

ГудЛайн у себе на сайті (який, до речі, повне лайн-о) заявляє, що вони скорочують витрати до 10 разів. На червень 2019 року вони пропонують декілька тарифів. Ми будемо розглядати “Good-інтернет”, тому що нас найбільше цікавить інтернет.

Тарифні мегабайти по всім порівнюваним нами країнам коштують 6,75 грн за 1 Мб. Дорого, але у ГудЛайна є пакетні мегабайти. Для порівняння ми візьмемо “Пакет 4” строком на 30 діб. Коштує він 2025 грн (75$) за 1000 Мб, а це означає, що мегабайт інтернету нам коштуватиме 2,025 грн. SIM-картку придбати легко, вона коштує 90 грн, наприклад, у Цитрусі.

Плюси: не знайшли

Мінуси: дуже багато тарифів, застарілий сайт, дорогі тарифи.

TezTelecom

Як не важко здогадатись, це проєкт від російського туроператора Tez. Картка є у двох тарифах: “Only Internet” та “Only Internet Global”. Обидва тарифи пропонують лише інтернет, дзвонити, або приймати дзвінки - неможливо. Отже, порівняємо їх окремо. “Only Internet” пропонує нам 1 Мб у Німеччині та Туреччині за 0,303 грн, у Литві за 0,151 грн, у Швейцарії за 0,606 грн, а у США взагалі працювати не буде. Як бачите, то вигідно лише для Литви. :)

Тариф “Only Internet Global” відрізняється лише списком країн та деякими тарифами. Наприклад, с ним ви зможете бути в мережі й в США за 0,303 грн за 1 Мб, а Литва подорожчає до 0,303 грн.

Придбати картку легко на сайті. Коштує 25 євро, це приблизно 756 грн, 25 євро залишаються на рахунку. Поповнити можливо банківською карткою через мобільний додаток. Мінімальне поповнення - 15 євро.

Плюси: приємні ціни тарифів, 25 євро залишаються на рахунку

Мінуси: немає можливості дзвонити

DrimSim

Він схожий на TezTelecom, але у DrimSim є можливість дзвонити та приймати дзвінки.Замовити можливо також на оф. сайті, поповнити через мобільний додаток, але є лише один тариф. Отже… Порівнюємо.

У DrimSim 1 Мб у Німеччині, Литві та Туреччині коштує 0,303 грн, у США - 0,606 грн, а у Швейцарії - 0,454 грн. Так, тарифи дуже схожі на українських операторів у роумінгу, проте є одне дуже важливе “але”. Картка коштує 10 євро, це десь 302 грн і це ціна ЛИШЕ КАРТКИ. Рахунок на ній буде порожній. Мінімальне поповнення - 25 євро, це 756 грн. Тобто, карта на початку вам коштуватиме трохи більше ніж 1000 грн! Ми якось хотіли її придбати, але порахувавши це все, відмовились від цієї ідеї.

Плюси: приємні ціни тарифів, є можливість дзвонити

Мінуси: порожній стартовий рахунок, доволі високий мінімальний ліміт поповнення рахунку

Взагалі, як ви можете побачити, то туристична сімка не відрізняється дуже сильно від роумінгу по ЄС, а в деяких "туристичних операторів" ціни дуже високі.

Порівняльна таблиця

Місцева SIM-картка

З місцевими сімками таке порівняння зробити важко тому, що зараз дуже багато різноманітних пропозицій. Ми лише розповімо про ті варіанти, які розглянули самі та зробимо підсумок цієї теми. Наша наступна подорож буде складатися з Німеччини, Чехії та Угорщини, тому акцент буде саме на ці країни. До Сполучених Штатів нам ще далеко, тому ми не вивчали їх умови мобільного зв’язку і не маємо позиції щодо їх операторів. А ось до Туреччини якось, може, завітаємо.

Варто зазначити, що у країнах ЄС віддають перевагу національним банківським картам країни. Тобто, щоб поповнювати рахунок, ви повинні мати картку того банку, який присутній у країні. Ми цього не знали, тому у Литві не змогли користуватись мобільним додатком Trafi та поповнити sim-карту від Ezys. Це саме через те, що Монобанку у Литві немає, а карти якогось там присутнього SEB в нас не було. Спеціально для цього є сервіс recharge.com, який поповнює рахунки багатьох операторів с різних карток, та бере за це комісію в 1 євро. Також, наприклад, можливо поповнювати через продавця сімки, як це робить isim.net.ua (не реклама, в них доволі таки високі ціни).

Orange Mundo

Orange - це іспанський оператор. Дуже популярний тариф, якщо погуглити. SIM-карта коштує від 800 до 1000 грн. Є варіації с 7 Гб та с 10 Гб трафіку на 28 днів. Наступні поповнення коштуватимуть 10 євро за 7 Гб, та 15 євро за 10 Гб. Отже, порахуємо для 7 Гб. 302/7000 = 0.04 грн за 1 мегабайт. Погодьтеся, це дуже дешево! Про цю картку я не чув якихось проблем. Деякі писали на форумах, що за відсутністю активності картки її забанили, але доказів цього в мене не має. Ця картка реєструється на ваш закордонний паспорт. Тож будьте готові надати його фото/скан посереднику, чи то isim.net.ua, чи то якомусь чорту з OLX-а. Також її неможливо поповнити без іспанської банківської картки, тому розраховуйте на комісію від recharge.com або інших посередників. Варто зазначити ще те, що Orange працює у майже у всіх країнах ЄС, крім Швейцарії. Також Orange буде зайвим якщо ви подорожуєте до Туреччини.

Vodafone UK з тарифом Pay as you go 1

Це британська картка з дуже цікавими умовами. По-перше, вона коштує від 350 до 600 грн. По-друге, вона працює у країнах ЄС, Туреччині та Швейцарії. В неї немає щомісячної абонплати. Умови дуже прості: за 1 фунт ви отримуєте 500 Мб на день та безлімітні дзвінки по ЄС. Вона активується одразу у смартфоні, паспорт не треба. Для активації тарифу вам треба кожен день використання надсилати SMS з текстом Data500 на номер 40514. Як важливий момент хочу відзначити те, що SMS потрібно надсилати до використання інтернету щоб Водафон власноруч не змінив ваш тариф. Продавці кажуть, що Водафон не заблокує картку, якщо ви будете поповнювати її раз на пів року. Мінімальний ліміт поповнення - 5 фунтів. Отже, порахуємо скільки коштує 1 мегабайт - 34,55/500= 0.0691 грн. Це трохи дорожче ніж Orange Mundo, але це розрахунок на добу, а в Orange Mundo на 28 діб.

Vodafone ES

А це вже іспанська версія картки від Водафон. Існує у двох варіаціях: “5 Гб + 15 хвилин по ЄС” та “15 Гб + 60 хвилин по ЄС”. Працює у країнах ЄС, Швейцарії, Туреччині та, обіцяють, США. Тривалість тарифу також 28 діб. Поповнювати треба на 10 євро, якщо у вас варіант на 5 Гб, та на 20 євро, якщо на 15 Гб. Картка не дуже популярна в нас тому більше розповісти нічого. Вартість 1 мегабайта при тарифі 5 Гб - 0,06 грн та 0,04 грн при тарифі на 15 Гб.

Висновок

Отже, головне питання до нас “який варіант ви обрали для себе?”. Наш вибір зупинився наVodafone UK. Спочатку ми хотіли придбати Orange Mundo, але, все ж таки, вирішили, що надавати якомусь посереднику фото паспорту - це не найкраща ідея. Vodafone UK нам гарно підходить тим, що ми не живемо у Європі постійно і миподорожуємо не кожен місяць. Тому варіант, коли можна за 1 фунт отримати 500 Мб - це дуже круто. До того ж, ми вам так скажемо - буває, той інтернет потрібен не кожен день. Але, коли вже потрібен, то надіслати смс і отримати 500 Мб + дзвінки - це те, що нас влаштовує.