Ми помітили, що для багатьох, особливо недосвідчених у перельотах людей, попередня реєстрація на рейс (check-in) може вилитися в велику проблему або додаткові витрати, що неодмінно вдарить по гаманцю і настрою. Дуже часто в аеропорту ми бачимо розгублених або розлючених людей, які не розуміють, чому і за що вони повинні платити додатково такі величезні гроші. Пам'ятайте, що попередня реєстрація на рейс невід’ємна частина будь-якого авіа перельоту. Вона може декілька відрізнятися в залежності від правил перевізника та класу якими ви подорожуєте. Ми розповімо вам про те, як проходить онлайн реєстрація для лоукостів (наприклад Wizzair, Ryanair), а також економ-класу МАУ.

Check-in та його види

Попередня реєстрація на рейс (check-in) – це процедура, за допомогою якої ви отримуєте свій посадковий талон (boarding pass) – так би мовити, ваш квиток; документ, по якому ви будете здійснювати посадку на рейс.

У наш час check-in можливо здійснити кількома способами:

 • Онлайн-реєстрація на сайті або через мобільний додаток перевізника – безкоштовно, пропонується більшістю перевізників;
 • Безпосередньо в аеропорту, у стійки реєстрації для лоукостів, зазвичай, ця процедура буде коштувати додаткову суму.
 • За допомогою терміналів самореєстрації у аеропорту, якщо вони там є. Однак, цей спосіб не є чинним для лоукостів, тому ми його розглядати не будемо.

Вартість реєстрації в аеропорту може доходити до 55€, тому, щоб зберегти свої гроші варто робити це самостійно і заздалегідь. До того ж, це значно прискорює процес, звільняє вас (в більшості випадків) від необхідності відстоювати довжелезні черги ще й для чекіну. Якщо ви подорожуєте без багажу та вже маєте на руках свій посадковий талон, то одразу можете проходити на безпосередньо до перевірки, контролю та гейту на рейс. І, навіть при наявності багажу, вам не треба буде проходити повну процедуру чекіну, що збереже ваш час.

БУДЬТЕ ПИЛЬНІ: в більшості випадків вам буде достатньо електронного посадкового талону в вашому телефоні або планшеті. Але існують деякі виключення, коли посадковий неодмінно треба друкувати!

Про більшість з них ми постараємося розповісти, проте, не забувайте попередньо перевіряти інформацію про аеропорт, з якого вилітаєте в декількох джерелах!

Коли відкривається реєстрація на рейс

В залежності від обраного вами перевізника та виду квитка, буде залежати термін, за який відкриється для вас початок реєстрації. Нижче наведені дані деяких авіакомпаній.

МАУ

 • для пасажирів, які купували собі місце за 14 днів до вильоту;
 • для всіх інших за 48 годин на регулярні рейси та за 24 години на чартерні.

Для посадки на рейси з аеропортів Івано-Франківська, Мінська, Делі, Каїра, Алмати, Астани, Чернівців, Анкари, Стамбула вам потрібно роздруковувати ваш посадковий талон.

Реєстрація в аеропорту для економ-класу, а також друк посадкового квитка – платні. Онлайн реєстрація доступна через офіційний сайт та додаток.

Більше інформації з цього приводу на офіційному сайті МАУ.

Wizzair

 • для пасажирів, які купували собі місце за 30 днів до вильоту;
 • для всіх інших - за 48 годин.

Інформації щодо того, з яких аеропортів не приймаються електронні посадкові, наразі немає. Проте, перевізник, звісно, рекомендує їх друкувати.

Реєстрація в аеропорту на рейси цієї угорської авіакомпанії обійдеться вам в 30€, тому щиро радимо не забувати про онлайн чекін. Онлайн реєстрація доступна через офіційний сайт та додаток.

Більше інформації з цього приводу на офіційному сайті Wizzair.

Ryanair

 • для пасажирів, які купували собі місце за 60 днів до вильоту;
 • для всіх інших за 48 годин.

У цього перевізника діють особливі правила згідно яким пасажири, які не являються громадянами ЕС повинні обов'язково проходити "Visa Check", перевірку вашої візи. Навіть, якщо у нас так званий "безвіз". Процедура проходить таким чином, що на стійці реєстрації вам на посадковий талон ставлять печатку. Звісно, для цього необхідно мати роздрукований посадковий.

Такий порядок дій обов'язково необхідно виконувати при вильоту з будь-якого українського аеропорту. При перельоті по Європі ця формальність наче відсутня, так само як і для повернення на вітчизну.

Якщо в чужій країні ви не знаєте, чи треба вам обов'язково друкувати посадковий (бо перевізник, як завжди, радить це робити), подивіться, чи є в правому верхньому кутку напис "VISA CHECK". Є що ж, шукайте принтер або готуйте гроші, ні – дихайте вільно.

Більше інформації з цього приводу на офіційному сайті Ryanair (доступно лише англійською мовою).

Lauda

Так як це дочірня компанія Ryanair, то всі умови (в тому числі "Visa Check") – такі самі, так що будьте уважні!

У будь якому випадку, закінчується онлайн-реєстрація не пізніше 2-3х годин до відправлення, після чого вам залишиться лише платний чекін у аеропорту.

Порядок дій при онлайн-реєстрації на рейс

 1. Після того, як ви придбали квиток у вас на пошті та у особистому кабінеті на сайті перевізника є інформація по вашому рейсу. Вам необхідно мати її перед очима, так як вона вам знадобиться.
 2. Встановити мобільний додаток вашого перевізника або ж перейти на його сайті на сторінку онлайн-реєстрації.
 3. Слідувати інструкціям, та заповнити всі необхідні поля - паспортні дані, код підтвердження рейсу, візи та інше, якщо буде потрібно.
 4. Якщо ви не обирали місце заздалегідь, вам воно буде присвоєно автоматично, випадковим чином. За бажання і певну вартість у вас буде можливість змінити його.
 5. Після успішного завершення система видасть вам посадковий талон. Вам треба буде роздрукувати його або мати можливість пред’явити його на екрані мобільного телефону. 

Вітаємо, ви вдало пройшли реєстрацію на рейс!

Варто лише зауважити, що не всі аеропорти можуть приймати електронні посадкові талони. Тому краще намагатися роздруковувати посадковий наперед.

Вже незабаром ми політаємо такими перевізниками як Wizzair та Ryanair - з нашого і декількох закордонних аеропортів - та розповімо вам про цей досвід, що називається, з перших рук!

Сподіваємось, ця інформація стане вам в нагоді!

Що робити в аеропорту?